Tercih Ettiğiniz Otel Kaç Yıldız13 Mayıs 2015 Yakut KUYUMCU

12

yeni site

Seyahatlerimiz, İş için olsun, akraba ziyareti için olsun ya da tatil için olsun hepimiz elbette ki otellerde kalıyoruz, kalacağımız otellerinde yıldızlı olmasını tercih ediyoruz ve yıldızı ne kadar fazla olursa o kadar da hoşumuza gidiyor. Peki ama logolarında gördüğümüz yıldızlar ne derece doğru, zira bir çok otel özellikle belediye ruhsatlı şehir otelleri dışardan lobisine girdiğinizde havalı gözükse de odalarına çıktığınızda o temizliği o havayı çoğu zaman bulamıyorsunuz.

Bakınız; Tüketici Hakları Derneği Alanya Şubesine göre Alanya’da tatil yapan yaklaşık 100 turist kaldıkları otellerin sahte yıldız taktığı için kandırıldıkları iddiasıyla Tüketici Hakları Derneğine başvurmuş. Derneğe göre Alanya’da faaliyet gösteren 850 otelden yaklaşık 300’ü sahte yıldız takarak hem haksız rekabete yol açmış hem de bir şekilde tatilcileri mağdur etmiştir.

Bu durumun sadece Alanya’da olduğunu düşünmeyin Türkiye’nin genelinde bu durum değişmiyor. Bölgemizde de bu şekilde işletmeler mevcut elbette ki ancak memnuniyet konaklama sürelerini etkiliyor, sonraki ziyaretleriniz için yeni bir otel aramak durumunda kalıyorsunuz.

Bilinmesi gereken şu ki Otellere yıldız sadece Turizm Bakanlığını tarafından verilmektedir. Yani belediyelerden açma ruhsatlı işletmelerin resmi olarak yıldızı olmaz. Tabi bunun yanında hiç yıldıza sahip olmayan ancak 4-5 yıldızlı otel konforunu sizlere sunan işletmeler vardır elbet.

Belediye ruhsatlı otel olarak siz misafirlerimizden dileğimiz konaklama yapacağınız yerin sadece dış görünüşüne aldanmayın, odalarına da çıkıp bakın, temizliği ve sunulan hizmetleri görevliye sorun, sonuçta paranızla kötü bir gece geçirmek istemezsiniz.

Yorumlar

  • AdminMayıs 15, 2015 - 23:57

    Evet, Otelimizi ziyaret eden misafirlerimizin bir kısmının ilk sorusu "kaç yıldızınız var?" oluyor.
    Bormalı Otel klasik bir şehir otelidir ve belediye ruhsatlıdır, yani yıldızımız yok.
    Misafirlerimizin çoğunu iş amaçlı bölgeyi ziyaret edenler oluşturur ve ziyaretleri de ortalama 3-4 gündür.
    Yönetim olarak bizlerin ilk önem verdiği temizlik ve sessizliktir, tecrübeli personelimizle misafirlerimize ev ortamını aratmamaya çalışırken bir çok yıldızlı otelin soğuk yüzü gibi değil seviyeli ilgi ile rahat bir konaklama sağlamaktayız, Lüks değiliz evet ama sıcak ve samimiyiz diyebiliriz...Cevap

Yorum Bırak